USIĄDŹ. WSPOMINAJ. CIESZ SIĘ.

Projektuję albumy dla rodzin.

Zabieganych, zakochanych, cieszących się życiem. Uwielbiających spędzać czas razem. Niekoniecznie w towarzystwie ekranu, ale zdecydowanie bardziej analogowo.

Jaki album mogę dla Ciebie zrobić?

Taki, jakiego potrzebujesz! 

Album roczny

Rodzinny album, który pomieści zdjęcia z całego roku, a nawet kilku lat!. Wasza rodzinna kronika. Wszystkie weekendowe wyprawy, rodzinne uroczystości, ale też zwykłe dni. Wasza codzienność i niecodzienność opisana zdjęciami.

Czy nie byłoby wspaniale, gdyby Wasze wszystkie zdjęcia z danego roku, półrocza lub innego okresu zostały zorganizowane i umieszczone w pięknym albumie? Wyobraź sobie, że zawsze możesz po nie sięgnąć, a każdego następnego roku na półkę trafia kolejny tom.

Niech te księgi pełne zdjęć staną się Waszym rodzinnym skarbem, przekazywanym z pokolenia na pokolenie. Jakość tych albumów zagwarantuje Ci taką możliwość.

Album roczny na zamówienie. Projektowanie albumów z selekcją zdjęć.

Album z pierwszego roku życia dziecka

Album z pierwszego roku życia to księga pełna zdjęć, wspomnień, waszych notatek. Rożni się od innych dostępnych na rynku pamiętników tym, że jest już wypełniony zdjęciami i informacjami o Waszym dziecku, dlatego polecam go szczególnie zabieganym rodzicom, którzy mają problem w regularnym wypełnianiem, drukowaniem i wklejaniem zdjęć. Wszystko to już będzie na solidnym papierze fotograficznym.

Jest w pełni personalizowany, dlatego nie zobaczysz w nim tematów, które nie dotyczą waszej rodziny np. ślub rodziców – jeśli go nie braliście, Chrzest – jeśli nie chrzcicie dzieci, radosne wspomnienia z 1 miesiąca – jeśli Wasz początek nie był najszczęśliwszy, bo spędziliście go w szpitalu.

Ile dzieci, tyle historii. Każda zasługuje na piękną oprawę.

Album na wyjątkową okazję

Ślub • Chrzest Święty • Pierwsza Komunia • 18-stka

Jeśli zdjęcia z ważnych rodzinnych wydarzeń są dalej jedynie na dysku, to musisz pamiętać, że im dłużej czekasz z przeniesieniem ich do albumu, tym trudniej się za to zabrać. A może zastanawiasz się nad prezentem dla dziecka u progu dorosłości? 

Zaprojektuję specjalnie dla Ciebie wyjątkowy album, który jest ekskluzywnym produktem, dostępnym tylko dla fotografów. Zaproponuję odpowiednią oprawę, format oraz papier. Nawet jeśli Twoje zdjęcia nie są profesjonalne to na pewno zasługują na odpowiednią oprawę. 

 

Albumy ślubne to piękna pamiątka rodzinna. Obrączki leżą na albumach ślubnych.
Album z wakacji w Chorwacji. Projektowanie albumów na zamówienie.

Album z podróży

Wróciłeś z wakacji i przywiozłeś cudowne wspomnienia i karty pełne zdjęć? Wspaniale! nie ma lepszych pamiątek!

Miej jednak świadomość, że pamięć bywa zawodna. To zdjęcia zostaną z Tobą na zawsze. Dzięki nim będziesz mógł cofnąć się w czasie, przypomnieć wyjątkowe chwile, pokazać znajomym piękno miejsc które odwiedziłeś.

Jeśli Twoje wakacyjne zdjęcia są dalej na dysku, wyślij mi je.  Po wnikliwej selekcji przeniosę najpiękniejsze na papier fotograficzny i zamknę w albumie. Dodam mapy, opisy oraz daty.

Wszystkie zdjęcia przejdą obróbkę graficzną po to, aby cieszyć Wasze oko jeszcze bardziej. 

 

Fotoksiążka przedszkolna/szkolna

Fantastyczny prezent dla całej grupy na zakończenie przedszkola lub innego etapu edukacyjnego. Pomieści tablo klasowe oraz informacje o każdym dziecku i kadrze pedagogicznej. Będzie idealnym prezentem dla pani nauczycielki.

Może mieć formę kroniki klasowej, zawierającej zdjęcia z kilku lat lub fotoreportażu ze „zwykłego” dnia wszystkich uczniów/przedszkolaków. Ale czy dzień, wspólnie spędzony przez całą grupę dzieci, może być zwykły? Jestem pewna, że będzie obfitował w mnóstwo zabaw i przygód!

Zdjęciom w fotoksiążce przedszkolnej/szkolnej mogą towarzyszyć grafiki i rysunki wykonane własnoręcznie przez uczniów. Zostaną specjalnie przygotowane w programie graficznym i będą świetnym akcentem, który jeszcze bardziej spersonalizuje album.

Fotoksiążka szkolna/przedszkolnaposiada sztywną oprawę, a zdjęcia znajdą się na papierze kredowym. 

Fotoksiążka szkolna i przedszkolna. Projektowanie fotoksiążek.

Jak wykonany jest album?

Jeżeli do tej pory miałaś styczność z tradycyjnymi, ogólnodostępnymi fotoksiążkami to będziesz bardzo mile zaskoczona. Albumy, które są w mojej ofercie to coś o wiele więcej niż zwykła fotoksiążka. Oto kilka szczegółów na temat ich wykonania:

♠ karty z papieru fotograficznego

Strony albumów wykonane są z dobrej jakości papieru fotograficznego, są poddane tradycyjnemu procesowy naświetlania. Tradycja w nowoczesnym wydaniu.

Do wyboru masz papier matowy i błyszczący. 

Karty są grubsze i sztywniejsze niż w zwykłej fotoksiążce, a to dzięki temu, że powstały w wyniku połączenia dwóch arkuszy papieru fotograficznego. Album jest bardzo trwały i na prawdę trudno go zniszczyć. Posłuży wiele lat, można bez obaw przeglądać go codziennie. Jego karty będą przekładać nawet Twoje wnuki, kiedy wpadną w odwiedziny i zechcesz im opowiedzieć trochę o czasach, kiedy ich rodzice byli małymi dziećmi.

album_slubny

♠ płaskie łączenie stron

Dzięki temu, że strony albumu powstały przez połączenie dwóch arkuszy papieru fotograficznego, po otwarciu mogą rozkładać się zupełnie na płasko. Nie ma charakterystycznego „rowka” jaki występjue w przypadku zwykłych fotoksiążek. Cała rozkładówka jest jednym, wielkim arkuszem papieru fotograficznego. Dlatego też, zdjęcie mogą spokojnie przechodzić przez środek albumu bez żadnej straty. 

Daje to ogromne możliwości przy komponowaniu układów zdjęć na stronach. Mimo to zawsze staram się, aby newralgiczne elementy zdjęcia, takie jak twarze, nie pojawiły się w zgięciu stron. 

♠ sztywna okładka

Sztywna, ale jednocześnie miękka, bo z cienką warstwą gąbki pod laminatem. Jest bardzo odporna na zabrudzenia. Jeżeli małe rączki zostawią na niej jakieś ślady, możesz bez obaw przetrzeć ją wilgotną szmatką. 

Do wyboru masz laminat matowy albo błyszczący.

Okładkę jest zawsze indywidualnie zaprojektowana. Poświęcam jej bardzo dużo czasu, dobieram zdjęcia, wybieram font do tytułu, który znajdzie się również na grzbiecie. 

Zdjęcie na okładkę możesz wybrać sama, albo decyzję zostawić mnie. 

Dostaniesz 3 propozycje okładek do wyboru. Jedną z nich może być kolaż ze zdjęć. 

1. Rodzaj papieru – fotograficzny
Spośród wszystkich otrzymanych zdjęć wybiorę, zgodnie z Twoimi wskazówkami, ustaloną ilość fotografii. Otrzymasz podgląd do miniaturek oraz możliwość decydowania o tym, co zostaje, a co usuwamy.

2. Obróbka graficzna zdjęć
Wszystkie zdjęcia wykorzystane w albumie przejdą podstawową obróbkę graficzną w zakresie jasności, kontrastu, kolorów oraz kadrowanie i prostowanie. Na życzenie wykonam retusz oraz usunę niechciane elementy kadru. Tak, aby zdjęcia wyglądały w albumie perfekcyjnie.

3. Nieszablonowy projekt albumu
Wszystkie zdjęcia rozmieszczę na rozkładówkach albumu uwzględniając chronologię, kadrów oraz optymalną ilość zdjęć na jedną stronę.

4. Daty i podpisy
Będą towarzyszyły zdjęciom w albumie, aby pomóc odsapnąć naszej pamięci. W albumie rocznym wyodrębnię miesiące, a w podróżnym – kolejne dni wyprawy.

5. Projekt okładki
Otrzymasz minimum 3 propozycje, z czego jedna może być kolażem zdjęć. Jeśli wybierzesz pokrycie z lnu, to zaproponuję Ci 3 wersje nadruku UV na okładce.

6. Album
W twardej oprawie z miękką warstwą gąbki. Z grubymi, elastycznymi stronami wykonanymi z dobrej jakości papieru fotograficznego, na którym Twoje fotografie pojawią się w wyniku tradycyjnego procesu naświetlania, a które można rozłożyć zupełnie na płasko.

7. Koszty wysyłki
Wysyłka na terenie Polski jest bezpłatna.